Komplexní péči
ŘEŠENÍ DÍLČÍCH PROBLÉMŮ NENÍ KOMPLEXNÍ PÉČE
Jistě to znáte i ze svého okolí: pacienta bolí zub a tak prostě zajde ke svému lékaři. Lékař problém diagnostikuje, ošetří a pacienta pošle domů. Za pár měsíců se ale problém objeví znovu a navíc se k němu přidá ještě nějaký další. A celý příběh se opakuje. Tak takhle komplexní péče určitě nevypadá.
Léčení jednotlivých kazů (nebo jiných obtíží) je nesystémové, časově náročné a v konečném důsledku i zbytečně nákladné. Na chrup a jeho léčení je potřeba pohlížet jako na celek. Jedině tak je možné odhalit, že například časté výskyty v ústní dutině mohou souviset se špatnými stravovacími návyky nebo dokonce signalizují závažnější zdravotní problémy.
I proto poskytujeme v ordinaci Dobrý Dent našim pacientům v první řadě komplexní péči.

A jak to v praxi vypadá?
1. VSTUPNÍ PROHLÍDKA
Když přijímáme do naší péče nového pacienta, provádíme vždy pečlivou vstupní prohlídku. Součástí je také konzultace s hygienistkou, zjištění rodinné anamnézy a rentgenové snímky chrupu. Při této prohlídce objevíme problémy, jako například vznikající kazy (viditelné i skryté) a zároveň odhalíme pacientova “slabá místa”. Například pokud vaši rodiče vaši měli několik korunek a navíc trpí problémy s krvácivostí dásní je možné, že tyto problémy budete mít v pozdějším věku i vy. Váš zubní lékař by o těchto a dalších dispozicích měl vědět a zohlednit je v následné péči.
Na základě vstupní stomatologické prohlídky také stanovíme individuální léčebný plán, a to včetně orientační kalkulace za výkony.
2. LÉČEBNÝ PLÁN
V rámci léčebného plánu, jako první fázi, vyřešíme již vzniklé problémy a akutní potíže. Následně, bude-li to nutné, naplánujeme náročnější zákroky. Jednoduše řečeno – nic neponecháváme náhodě. Díky tomuto modelu budete mít jistotu, že je o každý váš zub dobře postaráno, a že vám například nečekaně bolestivý zub nepokazí vaši dovolenou.
Délka léčebného plánu se může lišit v závislosti na poškození zubů – může jít pouze o několik návštěv, ale také o dlouhodobou péči v řádu měsíců. V každém případě však budete vždy přesně vědět, co se s vaším chrupem právě děje (a bude dít) a proč je konkrétní zákrok nevyhnutelný. V rámci léčebného plánu vám totiž předem podrobně vysvětlíme každý zákrok, který vás bude očekávat. Budete mít také dostatek prostoru zeptat na vše, co vás zajímá. Jako součást konzultace léčebného plánu s pacientem navrhujeme i případné alternativní postupy tak, aby vám celý process co nejlépe vyhovoval.
Léčebný plán navrhujeme samozřejmě i pro děti. U dětí je včasné vytvoření léčebného plánu zvláště důležité. Nic totiž nepokazí mladé slečně fotku z maturitního plesu, jako zbytečně pozdě naordinovaná rovnátka.
3. DOMÁCÍ PÉČE A PREVENTIVNÍ PROHLÍDKY
Po dokončení léčebného plánu budete mít jistotu, že váš chrup je v absolutním pořádku. V jeho závěru vám doporučíme, jak pečovat o chrup v rámci domácí péče. K nám do ordinace pak budete chodit už jen na pravidelné preventivní prohlídky a zubní hygienu.
objednat se on-line Objednat Se