DOBRY DENT DENTAL PRACTICE SINCE 2010

DENTÁLNÍ HYGIENA

BEZ KVALITNÍ DENTÁLNÍ HYGIENY TO PROSTĚ NEPŮJDE

Dentální hygiena rozhodně není jen prosté čištění zubů. Jde o soubor úkonů, které, pokud jsou správně dodržovány, fungují jako nezbytný základní stavební kámen každého zdravého chrupu. A jak jste na tom s dentální hygienou vy?

 

SPRÁVNÝ KARTÁČEK JE URČITĚ ZÁKLAD…

O tom, jak si správně čistit zuby, stále koluje celá řada mýtů a polopravd.

Tak například:
- “…Tvrdý kartáček je nejúčinnější...”
Chyba. Kartáček by měl mít co nejměkčí štětiny, aby neničil dásně.

- “…Jediné správné jsou krouživé pohyby kartáčku…”
Ale kdepak. Možných způsobů čištění je více. Například výrazně vhodnější postup, který je nejšetrnější k vašim dásním, se nazývá masážní či Bassova metoda.

- “…Dvě minuty a dost…”
Dvě minuty mnohdy nestačí. Čistěte zuby tak dlouho, dokud vám nebudou připadat čisté, hladké a bez usazenin.

- “…Jakýkoli mezizubní kartáček postačí…”
To samozřejmě není pravda. Pokud si vyberete například špatnou velikost, bude čištění mezizubních prostor velmi nepříjemné.

- …Zubní pasta je pouze odměna…”
Určitě ne. Kvalitní zubní pasta může doslova způsobit malý zázrak a pomoci léčit i nemoci dásní. Rozhodně ovšem nesmíte vybírat pouze podle televizních reklam. Vhodnou pastu pro vaše zuby vám rádi doporučíme.

A to zdaleka není všechno. V každém případě ale platí, že u nás vám pomůžeme se nevhodných nebo dokonce špatných návyků zbavit a poradíme vám, jak postupovat správně. Již jako součást vstupní prohlídky.

…ALE SÁM O SOBĚ ROZHODNĚ NESTAČÍ

Samozřejmostí by totiž měly být také pravidelné návštěvy dentálního hygienisty, který vám nejen vysvětlí pravidla a doporučí vhodný kartáček, ale také dokáže odstranit zubní plak z míst, kam se ani při tom nejpečlivějším čištění vy sami nikdy nedostanete. Na dentální hygienu byste měli chodit 2x ročně. A totéž doporučujeme I vašim dětem. Pokud se děti již v útlém věku naučí svědomitě pečovat o svůj chrup, předejdou mnoha pozdějším komplikacím.

Kde nás najdete

Kontakty

JINŘICHA PLACHTY 535/16 150 00 PRAHA 5 - SMÍCHOV

+420 774 126 537 INFO@DOBRYDENT.CZ