DOBRY DENT DENTAL PRACTICE SINCE 2010

BĚLENÍ ZUBŮ

KRÁSNÉ BÍLÉ ZUBY CHCE MÍT KAŽDÝ

Nejspíš by se nenašel nikdo, kdo se netouží pyšnit zářivým úsměvem filmových hvězd. Ovšem pokud nemáte to štěstí a nevlastníte vhodnou genetickou výbavu, tak se rozhodně neobejdete bez chemického bělení zubů.

PROČ ZUBY TMAVNOU?

Pojďme si shrnout hlavní viníky tmavnutí zubů.
Jsou to především:

  • Káva
  • Černý čaj
  • Červené víno
  • Obarvené nápoje jako například Coca-Cola (nemluvě o tom, že sladké vašemu chrupu také nesvědčí)
  • Kouření (ale také žvýkací tabák)
  • Zbarvovat zuby mohou i některé léky

JAK NA ŠETRNÉ BĚLENÍ ZUBŮ?

Existuje celá řada metod, jak zuby vybělit do požadovaného odstínu. Některé internetové inzeráty vám nabízejí zázraky na počkání. Faktem ale je, že vhodný způsob bělení by měl vždy stanovit lékař. Ten vám také pomůže s výběrem vhodných prostředků pro průběžné domácí bělení.

Nespoléhejte tedy na “zaručené” lidové recepty. Tak například takový citron. Můžete často slyšet, že pomáhá. A do určité míry třeba i ano.
Ovšem obsahuje zároveň i velké množství kyseliny citronové, která může narušit sklovinu a zuby jsou pak náchylnější ke kazům. Ale i sofistikovanější doporučení nemusejí být bez rizika. Různá, na trhu běžně dostupná, bělidla totiž často obsahují chemické látky, kterými si můžete poškodit dásně nebo dokonce i vaše zdraví. Odborné bělení v ordinaci je proto rozhodně bezpečnější a navíc vám vydrží mnohem déle.

JAK PEČOVAT O VYBĚLENÝ CHRUP

Jak už jsme zmiňovali – bezprostředně po vybělení se vyvarujte všech jídel i nápojů, které mají tendenci zuby zabarvovat. Vyhněte se také extrémně horkým či studeným nápojům, protože po vybělení mohou být vaše zuby dočasně citlivější. A samozřejmým základem je vždy správná dlouhodobá péče. Pokud si necháte zuby vybělit a pak si je nebudete pravidelně vyčistit, tak nemůžete čekat, že vám okouzlující úsměv dlouho vydrží.

Doporučení je více, a proto vám po každém bělení samozřejmě poskytneme všechny nezbytné informace, jak v následujících dnech (ale i dlouhodobě) o chrup pečovat a čemu se vyvarovat. Tak, aby vám zářivý úsměv vydržel co nejdéle.

Kde nás najdete

Kontakty

JINŘICHA PLACHTY 535/16 150 00 PRAHA 5 - SMÍCHOV

+420 774 126 537 INFO@DOBRYDENT.CZ