DOBRY DENT DENTAL PRACTICE SINCE 2010

ZÁCHOVNÁ STOMATOLOGIE

ZÁCHOVNÁ STOMATOLOGIE NENÍ JEN O ZUBNÍCH KAZECH

V naší ordinaci neřešíme pouze ošetření již vzniklých zubních kazů, ale sázíme na na kvalitní preventivní péči a individuální léčebný plán. Jen tak lze naprosté většině problémů efektivně předejít.

ALE CO KDYŽ UŽ SE ZUBNÍ KAZ OBJEVÍ?

Zubní kazy způsobuje bakteriální infekce, která vzniká v plaku usazujícím se na zubech. U dospělých se nejčastěji usazuje v mezizubních prostorách, u dětí pak na kousacích ploškách. Hygienistka všechen usazený plak odstraní a poradí vám s technikou čištění zubů tak, aby došlo ke zpomalení celého procesu. Ovšem někdy už je bohužel pozdě a zubní kaz se přece jen objeví. Co pak?


Pokud kaz nezasáhne zub příliš do hloubky a nenaruší tím nervový systém, lze opravu řešit výplní.


Výplň, nebo též laicky plomba, vyplní poškozenou sklovinu, aby se do ní nemohl dostat další plak a tím brání možnému šíření zubního kazu. Dnes se k tomuto účelu nejčastějí používají bílé, neboli fotokompozitní, výplně. Jsou vhodné nejen z estetických důvodů, ale především proto, že významně snižují riziko skrytého šíření nákazy (a napadení okolních zubů), které je známé především u amalgámových plomb. Také se výborně hodí k vyplnění předních částí chrupu, kde by viditelná plomba nepůsobila dobře.
Bílé plomby jsou navíc velmi tvárné, lze je dobře přizpůsobit a váš stomatolog dokáže namíchat barvu výplně tak, aby přesně ladila se stávající barvou zubu a jeho tvarem.
Existuje samozřejmě více variant výplní. O tom, jaký typ je pro vás v dané situaci nejvhodnější, vás vždy budeme předem informovat.
I zde je ale třeba připomenout, jak důležité je dbát na prevenci. Pokud totiž zubní kaz poškodí zubní nerv, bývá jeho oprava komplikovanější. A nákladnější.

Kde nás najdete

Kontakty

JINŘICHA PLACHTY 535/16 150 00 PRAHA 5 - SMÍCHOV

+420 774 126 537 INFO@DOBRYDENT.CZ