DOBRY DENT DENTAL PRACTICE SINCE 2010

ZUBNÍ PROTETIKA

Zubní protetika dokáže efektivně zasáhnout, pokud přijdete o zub při úrazu nebo jej lékař musí kvůli rozsáhlému poškození vytrhnout. Moderní stomatologie také směřuje od snímatelných náhrad k protetickému řešení. Zubní protéza je totiž pro pacienta pohodlnější, nehrozí její vypadnutí a neomezuje jej nijak ve stravovacích návycích.

ESTETICKÉ KOREKCE

Kdo by nechtěl mít úsměv jako ze žurnálu? Bohužel mnoho pacientů má (především z důvodu špatné péče) zuby pokřivené či jinak deformované. Nicméně moderní medicína nabízí pomoc i v těchto případech. Řešením jsou estetické fazety. Ty se používají nejen ke korekci tvaru zubu, ale i k zakrytí zbarvení či pigmentových skvrn.

JAKÉ MOŽNOSTI MODERNÍ PROTETIKA NABÍZÍ?

Nejmodernější metodou v oblasti zubních výplní jsou keramické inlay či onlay fazety v barvě zubu. Používají se především v případech, kdy je poškozená pouze část zubu. Typicky z důvodu prasknutí, odlomení nebo velké kazivé dutiny. Zubní výplně řeší případy, kdy nestačí obyčejná plomba, ale zároveň je zbytečné zub zcela odstranit a nahrazovat implantátem.

JAKÝ MATERIÁL VYBRAT?

Protetické korunky se vyrábějí z celé řady materiálů: kovu, pryskyřice, keramiky či kombinace kovu s keramikou – metalokeramiky. Poslední novinkou v této oblasti jsou celokeramické korunky, vyrobené ze speciální vytvrzované keramiky. Korunky jsou tvrdé téměř jako kov, ale přitom si zachovávají přirozené vlastnosti pravého zubu i jeho estetický rozměr. Nejvhodnější materiál vám doporučíme podle typu, tvaru a postavení nahrazovaného zubu a samozřejmě také s ohledem na vaše finanční možnosti.

JAK PROTETICKÝ ZÁKROK PROBÍHÁ?

Poškozený zub nejprve vyčistíme, aby na něj bylo možné výplň nasadit. Pomocí počítače vytvoříme model výplně, která perfektně sedne do konkrétního zubu. Vytvoření výplně trvá jen několik minut. Tuto výplň pak stomatolog nalepí na zub a případně upraví podle potřeby. Takto vytvořená náhrada má vynikající mechanické vlastnosti, je pevná a k nerozeznání od vlastního zubu. Zákrok probíhá vždy v lokální anestezii a je zcela bezbolestný.

Kde nás najdete

Kontakty

JINŘICHA PLACHTY 535/16 150 00 PRAHA 5 - SMÍCHOV

+420 774 126 537 INFO@DOBRYDENT.CZ