DOBRY DENT DENTAL PRACTICE SINCE 2010

ZUBNÍ IMPLANTÁTY

KDY SE ZUBNÍ IMPLANTÁTY POUŽÍVAJÍ?

Zubní implantáty představují funkční řešení pro pacienty, kteří o některý ze zubů přišli z důvodu úrazu a nebo jej stomatolog musel odstranit pro jeho rozsáhlé poškození.
Rozhodně se tedy nepoužívají pouze z estetického důvodu. I jeden chybějící zub totiž může výrazně zkomplikovat žvýkání nebo způsobovat potíže při artikulaci.

JAK SE ZUBNÍ IMPLANTÁT NASAZUJE?

Implantát se nasazuje během operace, která trvá přibližně hodinu. Operace se obvykle provádí v lokální anestezii (pacient je po celou dobu v péči anesteziologa), takže se nemusíte obávat žádné bolesti.

Podle zubu, který je třeba nahradit (a také dalších individuálních kritérií), vybere chirurg vhodný šroub a vpraví jej na místo chybějícího zubu. Právě na tento šroub se bude následně nasazovat náhrada. Za několik týdnů se rána v okolí šroubu zahojí a kost zcela přilne k implantátu. Zubní implantát tak zcela nahradí kořen zubu a stomatolog na něj v poslední fázi nasadí korunku. Chrup je poté stejně funkční, jako v době před ztrátou zubu.

Tímto způsobem se dá nahradit i několik zubů vedle sebe nebo dokonce celý chrup. Implantáty jsou výbornou a plnohodnotnou alternativou snímací náhrady, kterou celá řada lidí, především seniorů, odmítá z důvodu ztráty komfortního pocitu v ústech.

TAKÉ BARVA KORUNKY JE DŮLEŽITÁ

Pacienty často překvapí, když jim stomatolog vybere lehce nažloutlou barvu korunky. Má to však svůj důvod. Keramické korunky si totiž zachovávají svou barvu, zatímco u pravých zubů se může časem měnit. Mějte to na paměti také tehdy, když plánujete podstoupit bělení zubů. Stomatologa o implantátu vždy informujte. Díky tomu bude barva nového zubu dokonale ladit s těmi okolními.

Kde nás najdete

Kontakty

JINDŘICHA PLACHTY 535/16 150 00 PRAHA 5 - SMÍCHOV

+420 774 126 537 INFO@DOBRYDENT.CZ